home

Diary Notes - Key to Contributors

       
Julian Allen (JA) Martin Garner (MG) Brent Mortimer (BM) Andy Swift (ASw)
Jim Almond (JAl) Dave Garrad (DG) Nick Moss (NM) Annemarie Swift (AmS)
Jennie Anderson (JAn) Rob Gibbons (RG) Peter Newman (PN) Rob Swift (RSw)
Robert Anderson (RA) Dave Glover (DGl) Steve Nuttall (SN) Mark Tann (MT)
Adam Archer (AA) Grant Hames (GH) Simon Oates (SO) Glyn Taylor (GTa)
Jason Atkinson (JAt) David Hampton (DHa) Jason Oliver (JO) Jason Taylor (JT)
Steve Bailey (SBa) Terry Hancox (TH) David Orange (DO) Val Taylor (VT)
Ken Ball (KB) Trevor Hardyman (THa) Eric Osbaldeston (EO) Sid Taylor (STa)
Tony Barter (TB) Peter Harper (PH) Phil Parsons (PP) Steve Taylor (ST)
John Bennett (JB) John Harris (JH) Tom Perrins (TP) Tony Thacker (AT)
Martine Bevan (MB) Alan Hateley (AH) Eric Phillips (EGP) Andy Thompson (ATh)
Steve Bevan (SB) Denny Haynes (DH) Michael Pittaway (MP) Geoff Thompson (GT)
Arthur Bladon (AB) Steve Haynes (SH) Ivan Poole (IP) Peter Thompson (PT)
Chris Bladon (CB) Bev Healey (BH) Richard Powell (RP) Paul Tranter (PTr)
Bruce Bolton (BB) Steve Hextell (SHe) Andy Purcell (AP) Ade Turner (ATu)
Liz Bolton (LB) John Higginson (JKH) Geoff Quemby (GQ) Jason Turner (JTu)
Brownhills Bob (BrB) Tony Higgs (TH) Max Radford (MR) Steve Turner (STu)
Roger Broadbent (RB) Steve Hill (SHi) Bruce Read (BR) Chris Vaghela (CV)
Ian Burgess (IBu) John Holian (JJH) Craig Reed (CR) Allan Wall (AWa)
Ian Butler (IB) John Hopkins (JHop) Steve Richards (SR) L Alan Wallace (LAW)
Russell Calvert (RCa) Jo Horton (JHo) Geoff Richardson (GR) Ian Ward (IW)
Fred Carol (FC) Rob Hughes (RH) Val Richardson (VR) Natalie Ward (N)
Harvy Carter (HC) Jan Hume (JHu) Jon Rumble (JR) Phill Ward (PW)
Eric Clare (ESC) Paul Hyde (PDH) Andy Russell (AR) Michael Warren (MW)
Roger Clay (RC) Gordon Ireson (GI) Bob Russon (RR) Alistair Wass (AW)
Gareth Clements (GC) Robert Jeffery (RJ) Ian Ryding (IR) Chris Weston (CW)
Kevin Clements (KC) Danielle Jeynes (DJ) Mark Sargent (MS) Graham Weston (GWe)
Michael Clinton (MC) Paul Jeynes (PJ) Karl Sargent (KSa) Alan Whitehouse (AWh)
Dave Collins (DC) Brian Jones (BJ) Anita Scott (ASc) Ian Whitehouse (ICW)
Chris Cook (CC) Jackie Jones (JJ) David Scott (DSc) Keith Whitehouse (KW)
Henry Cook (HC) Robert Jeffery (RJ) Ray Scott (RSc) Geoff Williams (GW)
Bevan Craddock (BC) Steven Keey (SK) Peter Sitch (PS) John Williams (JW)
  James Kenny (JK)    
Tony Cumberlidge (TC) Hughie King (HK) Dave Smallshire (DS) Ted Winks (TW)
Kay Cunningham (KCu) Ron Kinkade (RK) Bernard Smith (BS) Gary Woodburn (GWo)
Andrew Curran (AC) Chris Lane (CL) Bob Smith (BSm) John Woodcock (JWo)
Rob Davies (RD) Ian Lewington (ILe) Linda Smith (LS) Gary Woodridge (GWoo)
Clive Davies (CD)      
Jason Davis (JD) Ian Littlewood (IL) Nick Smith (NSm) Mike Wootten (MWo)
Linda Davis (LD) Derek Lees (DL) Roy Smith (RSm) Nigel Wright (NW)
Peter Dedicoat (PD) Justine Lloyd (JL) John Snape (JSn) Martyn Yapp (MY)
Kay Donaghy (KD) Georgia Locock (GL) Richard Southall (RSo)  
Simon Edwards (SE) Joel Lund (JLu) John Spencer (JS)  
Graham Evans (GE) Andy Mabbett (AM) Tony Stackhouse (AS)  
Derek Everton (DE) Eddie Maguire (EM) Brian Stretch (BSt) Birdguides (BG)
Richard Eyres (RE) Frank Majoor (FM) Trevor Stevenson (TS) CWG Sightings (CwS)
Ray Fellows (RF) Graham Mant (GJM) Richard Stonier (RSt) Innovation Centre Board (ICB)
Andrew Fisher (AF) Chaz Mason (CM) Charles Street (CS) Staffordshire Birding (SBi)
Paul Fisher (PF) Ken Mather (KMa) David Stretton (DSt) WMBC Hotline (WMBC)
Roy Garbett (RG) Kevin McCarthy (KM) Neil Stych (NS) WestMidlandsBirding (WMB)
  Brian McGeough (BMc) Rachel Stych (RS)  
  Simon McGowan (SM) K Summers (KS)  
  Ian Moore (IM)    
  Gareth Morris (GM)